Od zespołu redakcyjnego
Witamy w WCWI! Nasi Czytelnicy mają dostęp do ogromnych zasobów artykułów, zdjęć, porad i ankiet. Użytkownicy mogą włączyć w bogate życie Wędkarskiego Centrum Wymiany Informacji. Stworzono w portalu wiele możliwości interaktywnej komunikacji, komentarzy czy wyrażania własnych opinii. Wystarczy tylko chcieć!
     * Istniejemy od 26 lipca 2001 r. * To już 4215 edycja WCWI! *
Advertisement  
Interaktywnie na WCWI
Start
Trybuna Ludu
System Forów
Galeria fotograficzna
Linkownia
Tablica ogłoszeń
Przewodnik po portalu (FAQ)
Katalog główny artykułów
Start
Formy dziennikarskie i literackie
Wędkarz i ekosystem
O rybach dla wędkarzy
Metoda spinningowa
Metody gruntowe
Wędkarskie obsesje
Sztuczna muszka
Politechnika wędkarska
Wielki Informator WCWI
Turystyka wędkarska
Wędkarskie Kroniki
Start
   
 
Woblery boleniowe (2) Drukuj E-mail
Metoda spinningowa
Spinning * wyposażenie
Napisał(-a) Łukasz Budny *Oso*   
dnia 07.06.2011

Przedstawiam kolejną dawkę woblerów boleniowych. Znakomita większość z nich to przynęty rękodzielnicze – niedostępne w sklepach wędkarskich, dlatego w miarę możliwości dodałem kontakt do twórców i ich stron internetowych. Pomoże to potencjalnym zainteresowanym w kupnie wybranego woblera.

Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami i wrażeniami z użytkowania opisanych woblerów w komentarzach.

Hunter Spirit 9 cm

Producent: Hunter Polska – Andrzej Lipiński
Kontakt: www.wobler.com.pl
Długość: 9 cm
Waga:  12 g
Opis: Wobler skonstruowany przez Spinningowego Mistrza Świata Andrzeja Lipińskiego. Masowo produkowany w rozmiarze 7 i 9 cm. Dostępny w czterech kolorach. Nie wyskakuje z wody. Przy zarzucaniu potrafi zakoziołkować. Ładnie pracuje prowadzony w tempie od średniego do bardzo szybkiego. Szeroko lusterkuje w płaszczyźnie pionowej z bardzo dużą amplitudą jednocześnie odskakując na boki w płaszczyźnie poziomej. Niestety ma tendencję do gubienia steru. Pierwszy egzemplarz stracił ster po przeciągnięciu po kamiennej opasce, co w sumie można mu wybaczyć, a drugi podczas holu rapy w sprzyjających warunkach. Mimo to, jest to bardzo skuteczny wabik– już pierwszego dnia testowania przyniósł mi dwa ładne bolenie.

Wobler boleniowy J.T.

Producent: Janusz Trzepizur
Kontakt: e-mail: janusz_t1981@tlen.pl
Długość: 7,2 i 6,2 cm
Waga:  10 i 8 g
Opis: Dobrze pracuje prowadzony w tempie od średniego do bardzo szybkiego. Nie wyskakuje z wody. Nie koziołkuje podczas rzucania. Pracuje wąsko lusterkując w płaszczyźnie pionowej z bardzo dużą amplitudą. Dodatkowo, jeśli zastosujemy mniejsze lub lżejsze kotwiczki, przy bardzo szybkim prowadzeniu odskakuje na boki w płaszczyźnie poziomej.

Wobler boleniowy z Roztocza

Producent: Piotr Mołdoch
Kontakt: e- mail: shrek211@vp.pl
Długość: 8 cm
Waga: 9 g
Opis: Wabi rapy prowadzony w tempie szybkim i bardzo szybkim. Trzyma się linii prowadzenia (tzw. przecinak) lusterkując w płaszczyźnie pionowej z bardzo dużą amplitudą, ale jednocześnie w bardzo małym zakresie szerokości wychyleń.

Wobler boleniowy P.D

Producent: Piotr Dykiel
Kontakt:
Długość: 9 cm
Waga: 11 g
Opis: Woblery oklejone błyszczącą tkaniną o dość żywej i zróżnicowanej akcji. Ozdobione oczami 3D. Dobrze pracują prowadzone w tempie od wolnego do bardzo szybkiego. Nie wyskakują z wody. Lusterkują w płaszczyźnie pionowej z dużą amplitudą. Co chwila wykonują raz krótsze raz dłuższe odskoki w płaszczyźnie poziomej. Zatrzymane w miejscu wolno opadają błyskając bokami.

Wobi

Producent: Wojtek Biszczuk
Kontakt: www.woblerywobi.com
Długość: 8 cm
Waga: 8 g
Opis: Typowy „przecinak”. Pracuje tylko przy bardzo szybkim prowadzeniu. Wymaga trzymania szczytówki wędziska blisko tafli wody, ponieważ przy klasycznym, wysokim prowadzeniu wyskakuje na powierzchnię i wykłada się na bok. Jego akcja polega na nieregularnych, ledwie zauważalnych dla ludzkiego oka drganiach w płaszczyźnie pionowej.

Wobler z Nysy

Producent: Michał Banasiak
Kontakt: e-mail: michal.b@woblery.webd.pl
Długość: 8 cm
Waga: 11 g
Opis: Ładnie wykończony wobler dobrze pracujący przy prowadzeniu w tempie od średniego do bardzo szybkiego. Nie koziołkuje w locie ani nie wyskakuje z wody. Kusi bolenie mocno lusterkując w płaszczyźnie pionowej bokami z dużą amplitudą. Uszko do mocowania kotwiczki na brzuchu woblera zostało przesunięte w stronę ogona co na pewno poprawia „lotność” przynęty, ale jednocześnie wymusza uzbrojenie w kotwiczki o krótkich trzonkach lub mniejszym rozmiarze.

Łukasz Budny *Oso*

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się i dodaj komentarz.

Komentarze
Woblery boleniowe (2)
Dodane przez bartsiedlce w dniu - 2011-06-07 13:54:24
Żadnym nie łowiłem. Opis znów bardzo profesjonalny, brawo.
Woblery boleniowe (2)
Dodane przez Ripperek w dniu - 2011-06-09 14:44:26
Zawsze byłem ciekawy czy jest jakiś specjalny sposób na wyważenie woblera.Bo jakby nie było też jest ważne masz jakiś sposób?? (no chyba że to tajemnica Twojego sukcesu to pytania nie było) a wobki piękne nic tylko chwalić kolegę :)
Woblery boleniowe (2)
Dodane przez Oso w dniu - 2011-06-10 08:34:43
Nie znam żadnych specjalnych sposobów umieszczania obciążenia w woblerach, ale znam kilka zasad:  
- Im bliżej ogona woblera umieścimy obciążenie tym będzie pracował węziej w płaszczyźnie poziomej, ale za to nie będzie koziołkował podczas zarzucania. Umieszczenie ołowiu w przedniej części wabika gwarantuje drażniące, skracające odległość rzutu koziołkowanie i notoryczne plątanie linki/żyłki o kotwice co może doprowadzić wędkarza do pasji. 
- Umieszczenie obciążenia w dolnej części czyli na brzuszku gwarantuje stabilność pracy woblera w nurcie i podczas szybkiego prowadzenia. Im wyżej w płaszczyźnie pionowej czyli bliżej grzbietu umieścimy środek ciężkości, tym przynęta jest trudniejsza do ustawienia, a jeśli przesadzimy "wywraca" się w wodzie. Ja często w swoich woblerach umieszczam wysoko środek ciężkości. Dużo czasu zajmuje mi ustawienie woblera, ale zyskuję ciekawą, do końca nie przewidywalną akcję np. żywo pracuje w płaszczyźnie poziomej, jednocześnie lusterkuje w płaszczyźnie pionowej i dodatkowo odskakuje co chwila na boki. 
 
Nie jestem autorem prezntowanych woblerów, ale rzeczywiście są piękne :)

Powered by AkoComment 2.0!

 
 
 
Up Up
W portalu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny ze standardowymi ustawieniami przegladarki oznacza, że będa one umieszczane w Twoim urzadzeniu końcowym.
Kontynuacja przegladania portalu bez zmiany ustawień oznacza akceptację użycia plików cookies. Więcej w "Regulaminie korzystania z WCWI".